Strojově přesný, nostalgický post-punk. Combo Qazam na turné v Česku

Strojově přesný, nostalgický post-punk. Combo Qazam na turné v Česku foto: Combo Qazam

Směsici DIY přístupů a post-punkové dravosti v sobě snoubí nizozemská kapela Combo Qazam, která se v Česku představí hned na několika zastávkách. Naživo zazní jejich temné vokální harmonie podpořené výraznou rytmikou nejdříve 10. května v olomouckém Letním kině s podporou Fat Old Donald.

O den později se Combo Qazam objeví také na severu, v ostravském klubu Brno s doprovodem původně bristolského muzikanta Lewise Creavena a následně zamíří do bratislavských Garáží, kde jim budou dělat společnost brněnští Obligatne, slovenští NOV a DIY kolektiv DETI.

V pátek 13. května zahrají v Bajkazylu Brno při benefiční akci Noise Not Bombs a nakonec završí československé turné v pražských Kasárnách Karlín v sobotu 14. května spolu s VDYD (čtěte náš rozhovor k nové desce brněnských hudebníků).

„Na svém debutu Flight Music z roku 2020 spojují indierock s math rockem, progem a krautrockem 90. let. Rytmické a mechanické, přesto nostalgické a hřejivé u srdíčka,“ tak uvádějí sestavu z Utrechtu pořadatelé z karlínských Kasáren.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.