Super nabitý lineup Supersonicu

Neurosis Neurosis

Již od svého vzniku v roce 2003 představuje Supersonic v anglickém Birminghamu špičku současné experimentální hudby a umění. Svou unikátní atmosférou, pestrou skladbou umělců, ale také výbornými workshopy, výstavami či lekcemi doom jógy. Letošní ročník proběhne o třetím červencovém víkendu, konkrétně 19.–21. 7., a pořadatelé již teď vytasili nemálo zajímavých jmen napříč žánry.

Reprezentantem (téměř) domácí scény budiž velšská kapela Hen Ogledd se svou verzí popových modliteb v textech zkoumající umělou inteligenci, čarodějnice a třeba i vodopády. Trochu jiný typ modliteb pak nabídne audiovizuální monterálsko-beirutské duo Jerusalem In My Heart. Snad na důkaz toho, že štěstí a radost si nikdo nezaslouží, ať už se bude modlit jakkoliv (třeba aby už autor textu nikdy nepoužíval ono slovo), zahrají na festivalu The Body. Asi největším z doposud oznámených jmen jsou Neurosis. Matadoři alternativního metalu, kult a tak dále.

Víte, kdo má prostřední jméno Karl Michael a Supersonic za barákem? Justin Broadrick. Ten vystoupí společně s G. C. Greenem jakožto Godflesh a jak už to u něj poslední dobou bývá zvykem, do Birminghamu přizval i své současné „nejky” Moor Mother a The Bug, se kterými všemožně kolaboruje ať už v projektu Zonal nebo JK Flesh.

Patnáctý ročník Supersonicu zatím vypadá více než slibně a bude rozhodně zajímavé sledovat, co dalšího si organizátoři ještě připraví, nicméně prozatimní složení je nadmíru lákavé samo o sobě. Potkáme se v budově bývalé radnice?

Supersonic, Birmingham (UK) – různá místa, 19.–21. 7. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.