Sziget znovu volá české a slovenské skupiny

Ghost of You, Brno Ghost of You, Brno Libor Galia

Jako jednu z výhod, že má budapešťský Sziget, pořádaný po dobu jednoho týdne každoročně v srpnu, zastoupení také v Česku, můžeme považovat již osvědčenou soutěž. Tato soutěž vzešlému vítězi zajistí mj. hraní na jednom z pódií v maďarské metropoli. Loni to byli Ghost of You, kteří přitom debutovali až posléze. I letos se tato příležitost mladým skupinám naskýtá.

Soutěž „Jednou ranou na Sziget“ dává příležitost českým a slovenským kapelám podruhé. „Vidím Jednou ranou na Sziget jako jednu z mála soutěží, která kapele může opravdu pomoct,“ uvádí Michal Janík z Ghost of You. „Nepotřebuješ zdarma hodiny ve studiu, ale koncert venku na velkým pódiu. Sziget pro nás nebyl jen super koncert, ale i dlouhatánský večírek, který nám dost jasně ukázal, že i v zahraničí máme dveře otevřené. Jen přijít a zazvonit.

V roce 2015 se zúčastnilo 128 českých a 82 slovenských kapel. Letos se mohou hudebníci přihlašovat do konce února, tedy 29. 2. Přihláškou je přitom poslání právě jedné skladby, kterou má skupina na kontě. Druhé kolo se bude odehrávat ve třech městech, v Bratislavě, v Budapešti a Praze. Rozhodnou fanoušci, kteří se těchto vystoupení zúčastní. Bližší informace nabízí oficiální stránka soutěže.

Budapešťský Sziget, vítěz kategorie „Best Line-Up” na nedávných European Festival Awards, se letos (zatím) chlubí především jmény jako Muse, Sigur Rós, The Last Shadow Puppets, M83 anebo Chvrches.

Sziget, Budapešť – Óbudai-Sziget, 10.-17. 8. 16

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.