Sziget přidává další várku nových jmen: Bat For Lashes, Biffy Clyro nebo The Cribs

Bat For Lashes, foto myspace.com/batforlashes Bat For Lashesfoto: myspace.com/batforlashes

Maďarský festival Sziget už zveřejnil slušně obsáhlou sestavu letošních účinkujících. Nyní jsou potvrzena další jména, mezi kterými kraluje hudební kouzelnice Natasha Khan alias Bat For Lashes, britská kytarovka The Cribs, skotští rockeři Biffy Clyro a také newyorská písničkářská diva Regina Spektor. Kdo si chce užít naživo největší hity popového objevu doby nedávno minulé, má příležitost, protože do Budapešti dorazí i majitel pětioktávového vokálního rozsahu Mika. Pro milovníky drum'n'bassu a dubstepu se chystá vystoupení britského dua Nero live.

Dále se představí i The Joy Formidable, holandský folkrockový zpěvák Blaudzun, keltští punkeři Flogging Molly, holandští rockeři Daily Bread nebo němečtí Donots.

Pro taneční a elektronickou stage je oznámena účast Booka Shade, Little Boots, Gesaffelstein, Dub Fx, dOP, Monophona, Rangleklods live a dj's Erola Alkana a Felixe Cartala. Pro fanoušky reggae zahraje kapela Splendid z Haagu a také němečtí Hoffmaestro kombinující všemožné žánry, od reggae a ska až po funk a country.  

Dříve byli na Szigetu potvrzeni například Blur, rapperka Azealia Banks, Bad Religion, Michael Kiwanuka, Skunk Anasie, Zaz nebo Australané Tame Impala.

Základní vstupenka na celý festival včetně kempingu stojí nyní 5 410 korun až do 5. května. Lístek bez kempingu pak 4 600 Kč, jednodenní vstupenka 1 220 Kč. Vstupenky koupíte na českém nebo slovenském webu festivalu Sziget.

Sziget, Budapest (HU) - Ostrov Óbudai, 5.-12. 8. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.