Čtvrtý ročník showcase festivalu Czech Music Crossroads startuje, poprvé se mohou hlásit kapely samy

Czech Music Crossroads Czech Music Crossroads

Být kvalitním, originálním a pozoruhodným hudebníkem někdy nestačí. Důležité je taky to, umět svou tvorbu „prodat“. S propagací těch nejzajímavějších kapel z řad world music, folku, jazzu a nové akustické hudby výrazně pomáhá už čtvrtým rokem showcase festival Czech Music Crossroads. I letošní ročník si klade za cíl představit tu nejzajímavější hudbu nejen z České republiky, ale i ze Slovenska, Polska a Maďarska.

Festivalu se zúčastní přední hudební publicisté, zástupci festivalů, médií a booking agentur jak místních, tak především ze zahraničí. Kromě nejdůležitějšího bodu celých Crossroads, tedy koncertu, se budou konat také panelové diskuze a tzv. speed-dating, na němž zahraničí odborníci poskytnou přihlášeným zájemcům osobní konzultaci ohledně strategie a uměleckého růstu. V roli organizátora je opět festival Colours of Ostrava, odbornou porotu ostatně vede jeho ředitelka Zlata Holušová.

Letošní novinkou je, že se hudebníci mohou na festival přihlásit také sami. Přihlášku je možné poslat do 20. ledna, kompletní informace najdete na stránkách Czech Music Crossroads. Jméno jedné kapely, která dostane možnost si na festivalu zahrát, bude oznámeno na začátku února.

Stejně jako ji, i další trojici kapel českých a trojici kapel reprezentujících zahraničí vybere odborná porota společně s organizátory.

Czech Music Crossroads, Ostrava – Dolní Vítkovíce, 17.–18. 7. 2017

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.