Tajně, ale ve středu světa. Dvacátá Loft Session představí nový projekt AVA ve čtyřkanálovém zvuku

Rumiště Rumiště AVA

Výjimečně se objevující, v Brně usazený projekt Střed Světa čekají dvě vystoupení. Jedno v Praze, jedno tak trochu doma. Tajné „půdní” místo Rumiště v Králově Poli čeká již ve středu podvacáté Loft Session.

K Středu Světa, o kterém lze slyšet sporadicky, ale zpravidla okamžitě uhrančivě, uvádí z AVA následující „v jeho psychotropním, roztroušeném a silně odstředivém zvuku slyšíme dekonstrukci a volné pospojování fragmentů dozvuků housu, techna či glitche a IDM ve velmi introvertní, až autistické sonické lázni, která představuje svět sama pro sebe a která jen velmi těžko nachází srovnání s jakýmkoliv jiným elektronickým projektem v Česku.” Jeho solitérní povaha, dvě vydaná alba (Baba Vanga, Red for Colourblind) a na Rumišti speciálně s čtyřkanálovým zvukem.

Speciální ozvučení nebude přitom jen na okrasu. Moving Place je novým projektem kolektivu AVA. „Improvizační projekt okolo AVA kolektivu vtahuje do čtyřkanálového zvukového prostoru, v němž má posluchač volnost pro vlastní pohyb napříč pestrou škálou různě modulovaných terénních nahrávek různých míst a původu,” ohlašuje abstraktně zpráva nový projekt, za nimž stojí Martin „Buky” Bukáček (Snediggen Snurssla), Andrej Nechaj (Tatratank), Marek Salamon (ex-Ohm Plain, Spectral Index) a Matěj Kotouček (Sky To Speak, Sun Drugs).

Bližší adresu konání prozradí jako tradičně událost krátce před začátkem. Dále bude na místě ohniště a také sluchátka, ta poslouží k závěrečné silent party, o niž se postarají právě AVA. Definitivní oslava jara ze všech stran.

Loft Session #20 (Střed Světa + Moving Place), Brno – Rumiště, 12. 4. 17

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.