Mezi běsněním a tancem. Wrong v Praze uvede Lightning Glove, Új Bála, Střed Světa

Střed Světa Střed Světa

Kolektiv Wrong uvede v prostoru pražské Eternie a v ní skrytém klubu Underdogs' Ballroom & Bar tři projekty oscilující na pomezí experimentální a taneční hudby. Své aktuální alba představí maďarský Új Bála a od nás Střed Světa, něco z připravovaného alba Lightning Glove lze snad očekávat rovněž.

Új Bála, v Budapešti usazený hudebník a vizuální umělec Gábor Kovács, se vrací s novým albem. „Tento rok se stal součástí platformy SHAPE, která protlačuje nejprogresivnější evropské hudebníky a navíc, když o vás píše Quietus, tak už to asi o něčem vypovídá,” shrnují organizátoři. Do Prahy se vrací se svým novým albem Maneki Necro & Friends, o němž Kovács tvrdí, že má být ještě o stupeň divnější…

Lightning Glove, aneb Záliba v šílenství, rytmu-nerytmu, chuchvalci zvuků, jsou u nás zavedená značka. Na s nimi spřízněném labelu Red for Colourblind pak vyšlo také nedávné album Spletitě Protékající Pod Slovy tajuplného projektu Střed Světa. „Rytmy se rozpadají a atmosféra se dá krájet. Žánry se ztrácejí a klasické formy ignorují, což vede k podivně uspokojujícím zvukovým realitám,” shrnují pořadatelé. Dáme ruku do ohně, že jde (nejméně na experimentální scéně) o událost roku.

Lightning Glove + Új Bála + Střed Světa, Praha – Underdogs' Ballroom & Bar, 15. 4. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.