Temnota pohltí Dobešku, Chelsea Wolfe přiveze propast

Chelsea Wolfe, OFF Festival 2014 Chelsea Wolfe, OFF Festival 2014 Libor Galia

He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster. And when you gaze long into an abyss the abyss also gazes into you.

Gotická diva a královna chmurných melodií Chelsea Joy Wolfe nespadá svou tvorbou striktně do metalového žánru, nicméně její unikátní forma temného umění jí získala přízeň vně i uvnitř metalové komunity. Pomohla také přiznaná náklonnost k black metalu a ambientní cover Black Spell of Destruction norských Burzum. Její hudba se dá volně popsat jako tvar měnící amalgám folku, gotiky, noise-rocku, elektroniky, dronu a doomu.

Že to zní jako ideální podzimní hudba? Naprosto! Už teď se proto těšíme na její listopadový koncert v pražském Divadle Dobeška, který proběhne symbolicky v pátek třináctého. Chelsea zde přiveze své aktuální, v srpnu vydané, album s názvem Abyss a že je rozhodně o co stát, si můžete přečíst v naší recenzi ze zářijového Bedekru.

Spolu se slečnou Wolfovou ten večer vystoupí také novozélandští noiroví písničkáři A Dead Forest Index a ústřední postava Arboretum Dave Heumann s novinkou Here in the Deep zítra vycházející na labelu Thrill Jockey Records. A Dead Forest Index doprovází jednatřicetiletou zpěvačku v rámci celého evropského turné. Spolu si zahrají mimo jiné také ve vídeňské Aréně. Pak se vydají na jih.

Chelsea Wolfe + A Dead Forest Index + Dave Heumann, Praha – Divadlo Dobeška, 13. 11. 15
Chelsea Wolfe + A Dead Forest Index, Vídeň – Arena, 15. 11. 15

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.