Teve se konečně našel. Debut Ztracený boy je na světě

Teve Teve

Debutové písňové album z průběhu několikaleté tvorby. Celým albem se táhne téma ztracenosti a hledání se v sobě i v lidech v blízkém okolí. Teve po letech čekání vydal u labelu Červený kůn svůj debut.

Teve, původně elektroakustické duo absolventů FaVU, vzniklo před téměř deseti lety v Brně. Autorem hudby i textů je Antonín Koutný, který své album nahrával a míchal ve svém domácím studiu. Kromě jeho kytary, zpěvu a elektroniky lze na desce slyšet ještě hlas, flétny a zvonkohru Veroniky Vlkové a hlas a violoncello Kateřiny Koutné, známé též jako Makak.

„Album Ztracený Boy je završením určité etapy i tím, jak jsou ty písně starší, i když v nových aranžích. Je to taková konzerva toho, co bylo, protože už teď mám plno nových rozdělaných věcí, které čekaly, až tohle album bude hotové,” řekl Koutný pro Frontman.cz. „Teď si to můžu tzv. odškrtnout a hurá do nového projektu.” O výsledný master zvuku se postaral Ondřej Ježek. Deska vyšla na fialovo-modrém vinylu ve dvou verzích. Kromě standardního vydání s jednolistovým insertem, který obsahuje všechny texty, je k mání také limitovaná edice 50 kusů s osmistránkovým bookletem, kde kromě textů najdeme také akvarely Veroniky Vlkové.

Teve se naposledy připomněli ještě jako duo v roce 2013, kdy společně s Makak vydali instrumentální EP Kolea. Křest debutu proběhl 12. října v brněnském Klubu Leitnerova.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.