The Finally doprovodí The Raveonettes a chrlí jeden klip za druhým

The Finally The Finally

Až na vykradenou dodávku to pro šumperskou skupinu byl dobrý rok, neslo se závěrem 2014 z profilu The Finally. Příslibem bylo, že letos do toho čtveřice řízne ještě o kousek víc. Poté, co oprášili shoegaze a připomenuli krásy malého města svým debutem Big Love In a Small Town, chrlí jednu skladbu za druhou, a ty se nad novým albem shlukují jako oblaka.

Než výsledek mračna protrhne, The Finally stihnou ještě pár koncertů, a to třeba právě dnes v Kopřivnici či v rámci zimního Henry Lee Festu. Opravdovým hřebem prvního měsíce ale pro skupinu budou dva koncerty pod křídly The Raveonettes, s nimiž si zahrají v Rumunsku. (The Raveonettes budou 23. ledna v Praze, tam jim však budou předskakovat Manon Meurt, další naděje shoegaze.)

Mezitím skupina kolem Jiřího Giesla stíhá vydávat také videoklipy – na začátku prosince to byl omamný kolotoč a hra světel a stínů a včera pak přibyl ještě černobílý statický klip, který je však patřičně hypnotický. Zásluhu na hutné atmosféře má kromě doutnáků také krkavčí vzezření berlínského muzikanta a producenta Stevea Morella. Ten hraje roli muže s boží tváří a strhává... stejně jako skladba sama.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.