The Libertines svůj návrat potvrzují podpisem nahrávací smlouvy

The Libertines, foto Rough Trade The Libertinesfoto: Rough Trade

Už o prázdninách jsme zaplesali, neboť enfant terrible novodobé post-punkové scény Pete Doherty se udobřil s Carlem Barâtem  a už jsou zase kamarádi. Ačkoli pak londýnští The Libertines odehráli dokonce několik koncertů, pořád to trochu budilo dojem náhlého rozmaru s nejistou budoucností. Čím dál víc se však ukazuje, že to skutečně myslí vážně.

Před pár dny totiž kapela podepsala s labelem Virgin EMI smlouvu na nahrání nového alba. Pokud všechno půjde, jak má (Doherty ovšem momentálně medituje kdesi v Thajsku na další odvykací kúře), na desku se můžeme těšit někdy během příštího roku. Očekávání budou veliká, zřejmé ale je, že překonat dnes již kultovní nahrávky Up the Bracket (2002) a The Libertines (2004) nebo se jim alespoň vyrovnat nebude zrovna lehké.

Kromě toho v současné době připravují jak Doherty, tak i Barât svá sólová alba. To Barâtovo se bude jmenovat Let It Reign a vyjít by mělo 16. února příštího roku, o Dohertyho novém počinu zatím není známo takřka nic.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.