Tomáš Palucha namíchali elixír mládí, na strahovské Sedmičce pokřtí Kámen mudrců

Tomáš Palucha Tomáš Palucha silver-rocket.org

Rudolf II. ho hledal a vytvářel marně, a tak Kámen mudrců umíchali až zkušení instrumentální alchymisté Tomáš Palucha. Melancholická kytarová dvojka představila dvě skladby z nového alba před nedávnem, celou nahrávku, která vychází na kazetě u Stoned to Death records s manýristickým, arcimboldovským obalem z dílny Petra Hlaváčka, nyní pokřtí 8. března na strahovské Sedmičce. Mezi hosty koncertu nalezneme také Diamodline, Mollyho a formaci Bezbolestná.

Kámen mudrců přináší deset písní, kde se Tomáš Palucha vydali „namísto hloubavého sebezpytu stezkou naděje a ve formě krátkých skladeb servírují skladby s jejich typickým kytarovým rukopisem, avšak podpořené motorickou rytmikou.“  Album se i přes svou relativní délku nicméně Jan Tomáš a Libor Palucha zdráhají označit za svůj debut. Ten by měl totiž přijít později tohoto roku pod hlavičkou Silver Rocket. Poslechněte si obsáhlý prolog jejich letošního tvůrčího šílení níže a v úterý vyražte ke strahovským kolejím (případně už dnes, 3. března, do pardubické galerie DUB).

Tomáš Palucha – křest, Praha – klub 007, Strahov, 8. 3. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.