U nás v garáži Havelky a Tvrdého představí šlágry v novém hávu

U nás v garáži, foto Julie Hrnčířová U nás v garážifoto: Julie Hrnčířová

U nás v garáži je nový projekt Václava Havelky (WERE Mute, Please The Trees) a Martina Tvrdého (Bonus, Sporto). Ti dva už toho mají za sebou víc, hrávali u němých filmů a naposledy měli ruce ve filmu Listopad Gary Keith Griffina.

Ve filmové hudbě byly použity motivy z písní českého undergroundu, nové vlny a punku 80. let. Kromě soundtracku nakonec vznikla i série nových úprav vybraných písní, i když přesnější by bylo říci, autorská deska na motivy písní skupin Garáž, Půlnoc, Dybbuk, Psí vojáci, Michael’s Uncle nebo Soubor tradičního popu,“ uvádí na své facebokové stránce dvojice. „Výpovědi písní se díky osobitému zpracování a nové citlivosti, velmi odlišné od tehdejší rockové estetiky, dostávají do současného kontextu a jejich nadčasovost je tak daleko zjevnější i pro mladší generace.“ Debut vyjde v listopadu, kdy také U nás v garáži odehrají sérii koncertů. Ty proběhnou především v Praze, slíbená je zastávka také Brnu, Jihlavě a Ústí nad Labem.

K starší tvorbě přičichli oba muzikanti již se sborem Elpida, s kterým Tvrdý nadále spolupracuje a připravuje se sborem vlastní materiál. Bonuse s Elpidou máme vyfoceného a ČT má záznam z nedávné poklony Semaforu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.