Umění oslaví narozeniny s Richardem Youngsem

Umění oslaví narozeniny s Richardem Youngsem

Je to již 1 000 053 let od doby, kdy vzniklo umění. Že nechápete, jak to můžeme vědět tak přesně? Tak se seznamte s touto historkou: „Mezinárodní tradici oslav odstartoval 17. ledna 1963 jeden ze členů uměleckého hnutí Fluxus, Robert Filliou, který prohlásil, že umění se zrodilo před 1 000 000 let, když pravěký umělec vhodil suchou houbu do nádoby s vodou. Od té doby organizují umělci celého světa 'narozeninovou party' připomínající památku tohoto Filliouova performačního gesta i jeho snu o věčném spojení umělců – The Eternal Network.

K těmto celosvětovým narozeninám umění se i letos přidá brněnský prostor PRAHA/fórum pro architekturu a média, tentokrát pod záštitou festivalu Itch My Ha Ha Ha. V neděli 17. ledna přijede na Art's Birthday skotský zpěvák, multiinstrumentalista a improvizátor Richard Youngs, workoholik, který své nahrávky vydává jak po vlastní ose, tak na známých labelech jako Jagjaguwar nebo Ba Da Bing. Obvykle živě moc nevystupuje, jeho návštěva Brna tak bude zcela unikátní záležitostí. Doprovodí ho slovenský projekt Ospalý pohyb, který po dvacetileté hibernaci vydal na labelech Deadred/Starcastic nové epéčko Ü. Brněnská dvojice Josef Daněk a Blahoslav Rozbořil připraví speciální scénickou performanci „pohybující se na hranici konceptu, grotesky a sociologické provokace.“ Doplňujícím programem bude i pravidelná nedělní poslechovka S(o)unday Mixtapes. 

Více informací najdete na FB eventu

Art's Birthday: Richard Youngs, Ospalý pohyb, Josef Daněk + Blahoslav Rozbořil, Brno – PRAHA/Fórum pro architekturu a média, 17. 1. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.