Valašský špalíček ohlašuje samé písničkáře

Valašský špalíček 2013, Valašské Meziříčí, 21. - 22. 6. 13, foto Libor Galia Valašský špalíček 2013, Valašské Meziříčí, 21. - 22. 6. 13foto: Libor Galia

Letošní ročník festivalu Valašský špalíček, který už víc jak třicet let těší fanoušky hudby nejen z Valašského Meziříčí, se bude i tentokrát odehrávat na nádvoří Zámku Žerotínů a v přilehlém M-klubu. Odehraje se tradičně ještě předtím, než se rozezvučí letní sezóna, 19.–21. června. Dvoudennímu festivalu také tentokrát předejde jeden koncert. Loni se této úlohy zhostil Jaromír Nohavica, který předá štafetu Karlu Plíhalovi.

Písničkáři vůbec budou letos mít pré. S kapelou přijede Radůza, její známí Zrní, kuchař Kittchen a jeho milá Ille či Floexova primadona Never Sol. Kittchen, jenž skládá také právě pro Ille, za své Radio dost žánrovou cenu Anděl. Podobně je tomu u Korben Dallas, kteří na Slovensku obdrželi tři ceny Radio_head Awards. Jako hlavní hvězda je však oznámena skotská legenda Nazareth. Přestože jsou její dny největší slávy dlouho pryč, skupina „přijede s novým zpěvákem a o to větší vervou.

Vstupenky na kompletní Špalíček letos vyjdou na 350 Kč. Pokud budete chtít jen ony dva festivalové dny, vstupné vyjde na 250 Kč.

Přečtěte si reportáž z loňského ročníku a podívejte se na fotogalerii.

Valašský Špalíček, Valašské Meziříčí - Zámek Žerotínů, M-klub, 19. - 21. 6. 14

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.