Ventolin vydal nové EP, zdobí jej opět The Rodina

Je tomu jen pár dnů, co vyšel o Ventolinovi krátký dokument. Bezmyšlenkovitě jsme si povzdechli, že tomu už je pár let, co David Doubek vypustil nový materiál. Na třetí den vyvstalo Playbour. Dvoumístné EP vychází opět pod hlavičkou Bumbum Satori.

Slovo „Playbour“ označuje podivné supermoderní propojení práce s volným časem, příjemnou zábavu produkující ekonomické hodnoty, vypráví průvodní tisková zpráva. Text a námět písničky Supersonik vznikl společně s Terezou Rullerovou ze studia The Rodina. Klip, o který se postarala právě Rullerová, je součástí jejího projektu Playbour: The New Workaholism vystaveného během července v galerii Královské Akademie v holandském Haagu. S The Rodina už spolupracoval Ventolin během debutového Totem.

Zvukově je EP inspirované EBM a eurodiskem 90. let – chtěl jsem tam dostat surovost a údernost tohoto zvuku,“ komentuje svou práci samotný Ventolin, který jinak stojí také za Kazetami. „Místo drog je ale tématem textu písničky Supersonik moderní shareholismus-workoholismus. Supersonik je manický nájezd a Counting je extaticky depresivní dojezd, člověk, který sedí sám u displeje a neví proč – a drží ho tam posedlost, že tady je jeho fotka, tady je jeho komentář a tady má všechny lajky... a ztrácí čas svého života.

EP Playbour je k poslechu níže.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.