Videotip: Aid Kid mezi světlem, dotyky, tmou

Aid Kid Aid Kid Martina Mlčúchová

Aid Kid před rokem vydal eponymní debut, byl oceněn Vinylou v kategorii Objev roku a nyní vydává klip. Pár dnů poté, co jej představil v premiéře v Biu Oko, těší Hidden Light také na síti. Skladbu s Veronikou Buriánkovou (Kalle, Nod Nod) doporovází poetický snímek, který se ptá jaké by bylo světlo, pokud by se dalo nahmatat a nebylo schováno neradostných kulisách. „Pozorujeme fantaskní příběh nevidomého Tomáše Peržiny, úspěšného postiženého sportovce, zasazený do opuštěných pražských zákoutí, chladného bytu a vietnamských večerek,” uvádí průvodní zpráva. „Bydlí v Praze, ale on sám raději říká, že na Žižkově. Je oddaným fanouškem Viktorky a nemine skoro žádný domácí zápas.”

O režii snímku se postaral Marek Partyš, dříve oceněný za nejlepší lo-fi videoklip na Berlin Music Video Awards. Přečtěte si rozhovor z rubriky ArteIn

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.