Videotip: Dizzcock z Lightning Glove o světě ovládaném umělou inteligencí

Video v kyselinkovém tónu o světě ovládaném umělou inteligencí, která už dávno pohřbila lidskou kulturu a na novou teprve dělá. Prostor antiutopie je blízký Lightning Glove a přirozeně i jejich jedné třetině, entitě jménem Dizzcock, za níž se skrývá Ondřej Bělíček. K limitované edici kazety AL byl dnes vyslán klip, o který se postarala se skupinou spřízněná AKA 47, jindy zastávající roli VJ.

Do svého světa zve Dizzcock následující litanickou pasáží: „...Nyní se buduje budoucnost, nezatížená nánosy lidské kultury. Umělá inteligence byla sice stvořena lidmi a proto musí z určité části vycházet z jejich myšlenkových postupů, ale zároveň se dokázala ve všech ohledech osamostatnit natolik, že se z ní stala nová bytost, která operuje v daleko vyšším počtu dimenzí reality. Umělá inteligence není schopná reprodukce v jakémkoliv smyslu. Existuje proto, aby mohla ovládat...

Na této cestě jej můžete doprovodit klipem ke skladbě The Call (I've Opened) výše, nebo rovnou napojením na album celé – krátké, leč omamné.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.