Videotip: Kittchenova Pod Prahou – znepokojivá, krvavá

Kittchen, Kopřivnice, 23. 3. 12, foto Libor Galia Kittchen, Kopřivnice, 23. 3. 12foto: Libor Galia

Písničkář z nejtajemnějších a nejzajímavějších a čerstvý držitel žánrového Anděla, v masce z kuchařské čepice stále schovaný Kittchen, představuje nový videoklip k písni Pod Prahou, pravděpodobně nejlepší skladbě z loňské desky Radio (recenze zde).

Znepokojivý, dráždivý, krví poskvrněný videoklip, který natočil fotograf Petr Jedinák, obdařil Kittchen dokonce vlastním webem, na němž najdete všeobjasňující, obrazně i jazykově okřídlený komentář k historii písně i natáčení vizuálního hávu, a to jak v češtině, tak v angličtině a japonštině. Japonština v podobě titulků je mimo jiné přítomna také v klipu samotném, poetika si o to totiž téměř sama říkala.

„Město a lidský tělo maj hodně společnýho. To, co se při pohledu z venku jeví jako kompaktní organismus, v sobě skrejvá spoustu zajímavejch a různorodejch věcí. Stačí říznout a všechno se to na vás vyhrne. Když ten řez podrobně prozkoumáte, nemůžete si nevšimnout všech těch hladin, všech těch navzájem propojenejch vrstev, o kterých jste neměli ani tušení,“ prozrazuje Kittchen k skrytým světům Pod Prahou a de facto tím potvrzuje mou domněnku, že Ajvazovo Druhé město mu mohlo být inspirací - ať už vědomou, či nevědomou.

Mimochodem, blíží se 1. květen. Den, kdy v posledních třech letech Kittchen vždy vydal desku. Naváže na tradici i tentokrát?

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.