Videotip: Olomoučtí umělci natočili v Dolních Vítkovicích klip pro Foals

Videotip: Olomoučtí umělci natočili v Dolních Vítkovicích klip pro Foals

Olomoucká filmařská škola jede. Po Marku Partyšovi, s nímž jsme přinesli jeden z dílů ArteINu, se nyní o pozornost hlásí Ondřej Čížek. Ten totiž stojí za pozoruhodným neoficiálním fanouškovským videoklipem ke skladbě Snake Oil z poslední desky britských Foals. Společně s kameramanem Lukášem Masnerem a Vaškem Hruškou (ex-Nylon Jail) v hlavní roli jej natočil mezi rezavými torzy vysokých pecí a hornických ruin v Dolních Vítkovicích.

Industriální odyssea podchycuje genius loci, který kulturní ostravský areál a místo konání Colours of Ostrava či Chee Chaak Festu má, a okolo bloudícího poutníka rozvíjí lyrický příběh o vzájemném pohlcení a prostoupení, plný vycizelovaných záběrů na křivky železných komplexů z tradiční i netradiční perspektivy. „Tohle jsem si vždycky přál absolvovat. Sebrat ty nejlepší kreativce, které jsem poznal už během studií v Olomouci, a v jádru Dolních Vítkovic zachytit tuhle pronikavou, špinavou, průmyslovou magii, která vás vtáhne a nepustí,“ vypráví Ondřej Čížek a zároveň přidává další elementy, bez nichž by videoklip nemohl vzniknout: speciální efekty Jana Haluzy, grafický design Radima Měsíce a fotografie Jana Novotného.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.