Big Noble – PEG

Big Noble – PEG Big Noble – PEG

Interpol se letos vyhrabali z popela, s povedenou pátou řadovkou El Pintor si napravili reputaci a obstojně se navrátili ke kořenům. Kytarista Dan Kessler si však v mezičase udělal volno i na svůj sólový projekt Big Noble. Po zpěváku Paulu Banksovi a bubeníkovi Samu Fogarinovi se tak stává dalším článkem post-punkové ikony, který si našel čas na „bokovku“ .

V Big Noble se Kessler spojil s elektronickým producentem Josephem Fraiolim, přičemž na 3. února příštího roku chystají debutové album First Light. Skladba PEG s podmanivým videoklipem, v němž se to převaluje temnými mračny, aby vše nakonec propíchly rozeklané vrcholky zasněžených hor, pak plní funkci jakéhosi intra, naznačujícího lákadla.

Co od ryze newyorského projektu očekávat? Prozatím to vypadá na čistě instrumentální ambientní melancholii, plnou typicky ostré ztrápené Kesslerovy kytary a v echách rozčepýřených elektronických ploch a kudrlinek. Soundtrack pro zimní večery a útěky od povinností.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.