Hekla – Indendaro

Hekla Hekla

Hekla je jedna z nejznámějších sopek na světě, symbol Islandu. Anebo taky prozatím neznámá islandská písničkářka, nejpodivnější zjevení tamní písničkářské scény. Proč nejpodivnější? Hekla si totiž vybrala jako svůj hlavní nástroj theremin a za jeho pomoci vytváří bizarní zvukové koláže, strašidelné a křehké zároveň, ozvěny z jiného světa či skřítčích nor. Zatím vydala jedno EP a v listopadu se chystá vystoupit na Iceland Airwaves. Tuším, že nic zvláštnějšího letošní ročník svátku islandské hudby nezažije...

Mimochodem, Iceland Airwaves, které se letos v Reykjavíku odehrají od 4. do 8. listopadu a které přivítají namátkově Björk, Ariela Pinka, Fathera Johna Mistyho, Perfume Geniuse, Sóley či Johna Granta se symfonickým orchestrem, jako každý rok tradičně nabízejí vedle samotných lístků i výhodné cenové balíčky, zahrnující vedle vstupenky i letenku a ubytování. Co takhle si udělat podzimní dovolenou?

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.