John Grant – Pale Green Ghosts (live from KEX Hostel | Iceland Airwaves)

John Grant – Pale Green Ghosts (live from KEX Hostel | Iceland Airwaves) John Grant – Pale Green Ghosts (live from KEX Hostel | Iceland Airwaves)

Cesty osudu jsou někdy nevyzpytatelné. Své o tom ví John Grant, nejupřímnější a nejsmutnější písničkář, jakého znám. Utajovaná homosexualita, vyděděnost, drogy, pozitivní HIV test, tím vším jsi prošel a tím vším dnes vychází i schází. Klid objevil až na Islandu. Teprve tam nalezl sám sebe a začal si psát zrcadlo z hudby; mrazivý, k zamýšlení nutící kontrast převážně uhlazených melodií a drsných, rány otevírajících textových zpovědnic.

John Grant letos vystoupí na kultovním, tentokrát obzvláště nabitém islandském svátku hudby Iceland Airwaves se symfonickým orchestrem v zádech. To slibuje nesmírně silný divácký zážitek. A já bych z něj mohl přinést pár slov... Jak jsem totiž řekl, cesty osudu jsou někdy nevyzpytatelné. A Reykjavík neodolatelný.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.