Mount Eerie – Between Two Mysteries

Mrazivá podzimní rána, kdy námraza kreslí na okna tajuplné abstraktní obrazce, kdy slunce loudavě stoupá na obzor a kdy je vše kolem pohlceno do mlhy, která by se dala krájet, mě vždy vrhají vstříc opětovným poslechům mého osobního hrdiny Phila Elveruma. Polozapomenutý lo-fi písničkář a interesantní zadumaná romantická postava v jednom, hudebník, který se poslední roky schovává pod pseudonymem Mount Eerie, je totiž pro podobná období ideálním soundtrackem.

Jeho skladbu Between Two Mysteries vybírám záměrně i proto, abych připomněl jednu z největších filmových událostí, která nas čeká za dva roky. Slavná lynchovská seriálová znělka se uprostřed mystické skladby nenápadně schovává a odhalí ji jen zarytí fanoušci.

O tom, že lo-fi se nenosí jen v zapadlých amerických chatrčích uprostřed hlubokých lesů, ale i u nás na Moravě, pak přesvědčuje náš poslední horký tip. Obojí je pro podzimní sychravost jako dělané.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.