Vinyla míří opět do Brna

Alternativa k Andělovi pokračuje. Poté, co se před nedávnem předala cena hudebních kritiků Apollo 2013, čeká nás nyní ještě Vinyla. Slavnostní vyhlášení 2. ročníku Hudebních cen Vinyla proběhne 21. února 2013, také tenokrát v brněnském klubu Fléda ruku v ruce s pořádnou dávkou muziky.

„Naším cílem je oprostit se od všech zájmových vazeb a tlaků a ocenit autory a umělce, kteří do hudby přinášejí svébytné, originální a novátorské elementy,“ říká k ceně porota, jejíž letošní složení sestává se z Petra Ference, Jany Kačurové, Antonína Kocábka a Karla Veselého. Ve třech kategorií se poperou kapely, který loňský rok vynesl na výsluní - Zrní, Květy anebo Planety. „Přáli bychom si vytvořit důstojný ekvivalent uměleckých cen, jež v jiných oborech po léta úspěšně existují (Cena Jindřicha Chalupeckého, Cena Revolver Revue, Ceny Alfréda Radoka…).“

Večer druhého ročníku provedou Zrní, Papalescu, Vložte Kočku, Federsel & Mäkeläa a Illex Aside. Lístky jsou v předprodeji k mání za 180 Kč.

Podívejte se na reportáž z loňského ročníku.

Kompletní přehled nominací naleznete tady nebo na oficiálních stránkách Vinyly.

Hudební ceny Vinyla, Brno - Fléda, 21. 2. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.