Vitaminová edice audiovizuálního umění v Brně

Vitaminová edice audiovizuálního umění v Brně vizuál: Kristýna Sidlárová

Třetí edice brněnské nezávislé iniciativy Æntity.One.Default ve spolupráci s kolektivem Vitamin 61500 propojí 13. května v nevšedních industriálních prostorech současné vizuální umění s elektronickou hudbou. Pětici live a dj setů doprovodí umělecké instalace či videa studentů a studentek Ateliéru Video při FaVU VUT.

Æntity.one.Default je nová kolektivně kurátorovaná platforma propojující současnou nezávislou elektronickou scénu a výtvarné umění. „V průběhu každé události se účastníci stanou aktéry dočasně existujícího zvukového site-specific organismu, který žije tak trochu vlastním životem,“ lákají organizátoři projektu.

V programu květnové akce svítí jména dvou egyptských zvukových umělců a producentů, nyní usazených v Česku. QOW, tedy hudebník a též audiovizuální umělec Omar El Sadek, který byl hostem i v naší brněnské sérii HLUK, a také Abadir, výrazný zástupce současné progresivní klubové scény. Oba rovněž vydali svá alba na Genot Centre. „Rami originálně využívá lidský hlas jako hlavní zvukový zdroj futuristických klubových bangerů, které jsou pompézní i dojemné zároveň,“ píšou k Abadirově loňské desce Pause/Stutter/Uh/Repeat z pražského labelu.

Neméně intenzivní a zvukově objevný bude také audiovizuální set dvojice Natálie Pleváková & Jan Matýsek, celou soupisku pak doplňují ještě Dj bingo a kuthi jin.

Instalace a videa bude možné zhlédnout i ve dnech od 15.5. do 17.5. Pro přesnou lokaci a další informace sledujte facebookovou událost.

Vitamin x Æ.O.D x AVI FAVU VUT present: ABADIR, QOW, Natálie Pleváková a další, Brno – Vitamin 61500, 13. 5. 22

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.