Vycházející severská hvězda Aurora plánuje debutovou desku na březen

Vycházející severská hvězda Aurora plánuje debutovou desku na březen

Zahrát si v devatenácti na ceremoniálu předávání Nobelovy ceny za mír? Proč ne. Tuhle položku si na seznamu úkolů může odškrtnout norská muzikantka Aurora. Rodačka z Bergenu na sebe strhla pozornost letos v květnu svým prvním EP Running with the Wolves, na regulérní album se dosud čekalo. A ještě se čekat chvilku bude, ovšem už si můžete z kalendáře trhat dny – ode dneška až do 11. března příštího roku. To bude zpěvaččin den D.

Debut ponese název All My Demons Greeting Me As A Friend. Tím Aurora prozrazuje hodně o tom, co pro ni tvorba znamená. Vyslovila to ostatně také ve videu, které její chystaný počin prezentuje: „Moje album je hodně o tom, že špatné zkušenosti z dřívějška se můžou stát dobrými vzpomínkami“.

Aurora se nachází ve sladkém věku, kdy se láme dětství v dospělost a je poutavé sledovat drobné záchvěvy na jednu i druhou stranu. Chvíli máte tu čest s roztomilou, sladkou a křehkou holčičkou, chvíli s nebezpečně osudovou mladou dámou. I na tom je vlastně postavena její image. Ve skladbách je hodně temna a smrti, což vizuální stránkou ještě podporují zatím vydané klipy. A taky hodně motýlů. Zdá se, že ti nevěští nic dobrého.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.