Jiný svět OFF festivalu už za dva měsíce

OFF festival 2017 OFF festival 2017 Libor Galia

Vytříbené line-upy hudebních svátků našich severních sousedů už mnoho let udávají směr, který domácí scéna žel bohu následuje spíše zdráhavě. Přitom jen 70km od českých hranic najdeme místo, jež inspirací rok co rok překypuje. Na klidné periferii industriálního velkoměsta Katovice, v „Údolí tří rybníků“ se začátkem srpna opět odehraje festival OFF. Vždy eklektický a zároveň naléhavý i meditační, mezi stromy u vody.

Organizátoři také letos připravili zajímavou hudební nabídku. Lesní víla Aurora překvapí čerstvě složenými skladbami, publikum učaruje svým goth/industrial/hypnagogickým kouzlem Zola Jesus, na vzdáleně podobnou notu zahraje John Maus a dá tak šanci si zažít neexistující 80's vzpomínky nám, co jsme ho na podzim nestihli v Meetfactory. Pro ty, co se nezastavili jen u jejich hlavní hitovky Anemone a mají rádi psychedelický folk a rock jako takový, zahrají Brian Jonestown Massacre. S novým albem Singularity se na cestě mléčnou dráhou v Katovicích staví Jon Hopkins. Elektronika naopak zcela nekonveční a na evropských festivalech poměrně raritní - footwork a juke - v podání DJs Paypala a Taye spolehlivě zahýbe nohama.

Opravdu exkluzivní však pro českého návštěvníka nejsou headlineři tisknutí na letáky tučnými písmeny, nýbrž ne příliš známá jména tamní scény. Rozplynout se tak můžeme na melodiích Tęskno, kolébat na vlnách downtempa Coals, či podívat se na hudbu ze zcela jiné perspektivy u tvorby Wojciecha Bąkovského.

Cena 220pln + 70 na kempink (=2 400kč), v porovnání s ČR velkorysá a vzdálenost od hranic lehce překonatelná i autostopem, dělá z OFFu a potažmo Katovic poměrně přitažlivou destinaci. Shledáme se na místě?

OFF festival, Katovice – Dolina Trzech Stawów, 3.-5. 8. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.