Echolokátor: Aurora – Murder Song (5, 4, 3, 2, 1)

Aurora Aurora

Možná znáte ten nepříjemný pocit, když sedíte u televize a sportovní komentátor řekne něco ve smyslu, že je podivuhodné, jakých výkonů je pětadvacetiletá gymnastka v tomto věku schopna. Anebo – a to je horší – když objevíte nějakého nadaného hudebníka a uvědomíte si, že když vám bylo tolik, naučili jste se svoje první tři akordy, ze kterých ovšem nikdy nic nebylo. Ahoj, Auroro, no jistě, řeč je o tobě.

Aurora je devatenáctiletá severská krasavice z norského Bergenu. Letos v květnu debutovala čtyřpísňovým EP Running with the Wolves, které je... polární září z čistého nebe. Její první album se chystá na únor příštího roku a všechno napovídá tomu, že by se mohlo jednat o jednu z nejvydatnějších září vůbec.

Někdo se dobře poslouchá, na někoho se dobře dívá. Aurora dovede zastat oboje. Má uhrančivý hlas, který bez problému zvládne utáhnout celou skladbu a nedovolí vám odejít. A taky je výborná herečka/výrazová tanečnice, v klipech z ní nespustíte oči. Hlavně Murder Song (5, 4, 3, 2, 1) je toho důkazem. Každý pohyb i každý záchvěv hlasu tady má smysl, buduje těžkou atmosféru a rozechvívá motýly.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.