Pohoda prozrazuje první zvučná jména letošního ročníku, láká na Glass Animals či St. Vincent

St. Vincent St. Vincent

Festival Pohoda oznámila první interprety, kteří letos po dobu tří červencových dnů obsadí trenčínské letiště. Pomalu a jistě jsou nám odkrývána zvučná jména a již nyní to vypadá, že se Pohoda bude moct opět pyšnit pestrým programem napříč žánry. Objeví se zde výrazné ženy současnosti, písničkáři, kapely nasáklé jazzem, taneční elektronika či například inteligentní pop.

Inteligentní pop, ačkoli to může znít jako oxymorón, je zcela trefné označení pro hudbu, kterou hrají britští Glass Animals. Žhavá kapela současnosti, která na svém posledním vystoupení v Praze nenechala jediné tělo chladným. Energie, která z nich čiší na pódiu, se zdá být nekonečnou – hudební server The Line of Best Fit dodává, že jejich poslední album How To Be A Human Being vás nutí si ho pouštět pořád dokola, přičemž po každém dalším poslechu odhalí další a další vrstvy a příběhy, v jejichž zhudebněném vyprávění jsou Glass Animals tak nadaní.

Velmi očekávaným vystoupením letošní Pohody bude v našich krajích premiérový koncert americké excentrické zpěvačky a kytaristky St. Vincent. Jedna z výrazných hudebnic současnosti, Grammy ověnčená Annie Clark, vystupuje pod pseudonymem St. Vincent od roku 2016 a své umělecké jméno si vzala z písně Nicka Cavea, na jehož hudbě vyrostla. V říjnu minulého roku vydala své páté album Masseduction, které sklidilo spousty pozitivních ohlasů. Deska je o moci a politickém, osobním i sexuálním svádění. Je to znepokojivý odraz naší doby, který doprovází křiklavý a provokativní vizuál nahrávky. Oproti předchozím albům je Masseduction mnohem víc synthpopové a taneční, ale objevuje se na něm i znepokojivé elektro a balady o odcizení. Sama St. Vincent k tomu dodává: „Chtěla jsem udělat něco, co lidi roztancuje, a když se budou soustředit na slova, tak je rozpláčou.”

Novou desku si bude možné vychutnat i na 22. ročníku festivalu Pohoda v Trenčíně. Neposledně se na Slovensku objeví i norská princezna Aurora. Ve svých pouhých 21 letech si dokázala získat svým procítěným éterickým hlasem široké publikum po celém světě, v naší blízkosti to bylo naposled minulé léto na festivalu Grape. Aurora aktuálně pracuje na druhém albu, jehož ochutnávku nám dá zakusit již za půl roku na Pohodě…

Pohoda 2018, Trenčín (SK) – letiště, 5.–7. 7. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.