Za hudbou, divadlem a Jágrem do Hlinska

Bratři Bratři

Tak jako se filmový recenzent František Fuka netají obdivem k roztomilým pejskům, Ondřej Šálek, režisér filmu Republika Jágr hned na úvodní stránce svého webu uvádí „Život a dílo dokumentaristy, režiséra a milovníka koťátek v několika obrazech.“ Jeho dokumentární anketa Republika Jágr bude součástí programu hlineckého minifestivalu Hlína 2019, který se 11. května už počtvrté odehraje v místním multifunkčním centru.

Na třech pódiích se budou odehrávat koncerty, divadlo, poezie i zmíněné promítání. Mezi účinkujícími budou Margo neboli Aneta Martínková, jež stojí i za hudební dramaturgií festivalu. Ta je letos ve znamení melancholie, elektroniky a syntezátorů, i když v případě dvojice Lavra snad i mystiky. K téhle linii řadím i temně romantické PRIS a – s ohledem na jejich momentální popularitu na tuzemských festivalech – asi největší jméno, Bratry. V kontrastu ke všem ostatním stojí snad jen rapper Labello s bizarními texty parodujícími archetypy československého rapu i každodenní život. Krokem trochu jinam je poslechový pořad publicistů Miloše Hrocha, Jiřího Špičáka a Karla Veselého, který podobně jako pořad Komplex na Rádiu Wave prvních dvou zmíněných kromě duševního prozření slibuje (místy) dobrý humor, diskuzi a vyprávění si o populární hudbě.

Dramaturgie Hlíny však má v rukávu ještě několik dalších kousků jako jsou psychedelika, videohry, místní roubenky i amatérské divadlo. Více informací k dohledání na stránkách festivalu. 

Hlína 2019, Hlinsko, 11. 5. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.