Zapomělsem a Černý Tesák na kulturní faře v Brně

Zapomělsem a Černý Tesák na kulturní faře v Brně

Kulturní prostor Kafara, který vznikl v budově fary odlehlejší brněnské městské části Obřany, se už tři roky snaží stát místem pro setkávání nejen lokálních obyvatel, ale také umělecké a vzdělávací komunity. Nachází se zde kavárna, galerie, konají se tu workshopy, komorní divadelní představení i koncerty. Nejednou zdejší půdu využil pro své akce také nezávislý brněnský kolektiv AVA.

V pátek 17. ledna se v jednom večeru potkají dva představitelé současné české scény ze sféry intimnějšího písničkářství s přesahem do folku a poezie. Prvním z nich je hudební projekt Aleše Macenauera, který vystupuje pod pseudonymem Zapomělsem. Má za sebou zatím vydání dvou desek, debut Nad hlavou následovalo na jaře 2015 album Gejzír. „Mladý písničkář se na novém albu inspiroval toulkami po Islandu. Jinak ale jeho tvorba pevně vyrůstá z česko-polského příhraničí, samoty Rychlebských hor a pokojíku, kde vyrůstal,“ píše Tibor v našem Echolokátoru.

Druhým hostem bude Černý Tesák – instrumentální hudba linoucí se z nekonečně rozvíjejících se kytarových smyček, protkaná básnickými vstupy, s nádechem minimalismu a tíživé melancholie. Jeho první EP Jenom jako vyšlo v listopadu 2018. Tehdy ještě měly skladby pokojíčkovou lo-fi podobu, jen nasamplované bicí a kytary. Naživo se díky looperu proměňují, dozrávají a získávají ambientní kontury.

Zapomělsem + Černý Tesák, Brno – Kulturní fara – Kafara, 17. 1. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.