Zastavme kácení Bělověžského pralesa. Benefiční koncert v Praze podpoří OTK a Nesbitts

Zastavme kácení Bělověžského pralesa. Benefiční koncert v Praze podpoří OTK a Nesbitts

Na Malostranském náměstí v Praze proběhne demonstrace, která se dotkne polského rozhodnutí nezachovat poslední nížinný prales v Evropě. „Polsko oficiálně oznámilo, že bude ignorovat unijní právo i rozhodnutí Evropského soudního dvora, který předběžným opatřením zakázal těžbu,” uvádí průvodní zpráva události, kterou pořádá Greenpeace. 

„Ministr životního prostředí Szyszko a ředitel polských lesů řekli, že v těžbě Bělověžského pralesa hodlají pokračovat dál. Zárověň oznámili, že chtějí těžbu provést na 2/3 jeho rozlohy a přeměnit tam tak prales chráněný jako Světové přírodní dědictví UNESCO na hospodářský les.”  Důvodem kácení je dle Polska ochrana nakažení stromů kůrovcem, krátkou reportáž nabízí například Česká televize. Současná politická situace za vlády strany Právo a spravedlnost (PiS) je krajně choulostivá, což je i předmětem naší otázky v rozhovoru s Arturem Rojkem, ředitelem tamního OFF Festivalu. 

Ondřej Ježek, významný producent a člen jak OTK, tak Nesbitts, kteří událost podpoří hudebně, k tomu dodal: „Většinou takovýhle akce zaštiťujou Please the Trees, ale i my máme kytary ze dřeva, v pondělí 14. 8. zahrajem s OTK i Nesbitts přípravnej koncert před odjezdem do Rumunska na festival Banát.”  Za ochranu panenské přírody a poté rovnou do další.

Událost na podporu záchrany domácího prostředí zubra evropského začne o třetí odpolední a příslibem je i afterparty. 

Zastavme kácení Bělověžského pralesa (OTK + Nesbitts), Praha – Malostranské náměstí, 14. 8. 17

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.