Zběsilost v srdci a berlínská temnota v industriálním hávu: Operant a Coal v Česku

Coal Coal

Další pokračování hudební série MENU chystá večer s potemnělým australsko-italským duem Operant a elektronickými trashery Coal. V Hradci Králové tak 7. května vystoupí v prostoru Pilňáčkovy továrny dva zástupci progresivního berlínského labelu Instruments of Discipline. Jeho Zakladatelka Luna Vassarotti spolu s Augustem Skipperem tvoří duo Operant, které vytváří někdy až hororovou atmosféru na pomezí noisu a ambientních ploch s industriálními motivy. Vše ještě umocňují temné techno beaty. „Živá vystoupení Operant představují performativní konflikt mezi strojem a tělem, zahrnující nonverbální hluk, syntetizátory, bicí automaty, zdvojené vokály a zkreslené efekty až k samému bodu surreality,“ dodává Zdeněk Konečný za iniciativu MENU.

Zběsilý elektronický trash dua Coal zase vychází z metalových a punkových kořenů jeho členů Anthonyho Arcany a Olivera Kohlenberga. Nepořádná chaotická show, zkreslené kytary, drsné vokály a hlasité bicí – divočina bez předvídatelného konce. Do Česka přivezou své aktuální eponymní EP, jež vyšlo na výše zmíněném labelu. Večer doplní ještě Hyaen a Trauma, dvojice DJs z pražského kolektivu Wrong.  

O den později se oba projekty ukážou také na další edici brněnského konceptu URNA, za kterým stojí promotérská skupina HERNA pořádající techno večírky do pozdních ranních hodin převážně v místních divadelních foyer. Live sety Operant i Coal uslyšíte v HaDivadle spolu s domácími V0nt (Stoned To Death Records).  

MENU: Operant + Coal, Hradec Králové – Pilnáčkova továrna, 7. 5. 19

URNA: Operant + Coal + V0nt, Brno – HaDivadlo, 8. 5. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.