Zemřel Filip Topol, zakladatel Psích vojáků

Filip Topol, foto Radek Šedivý Filip Topolfoto: Radek Šedivý

Kultovní umělec, herec, spisovatel, zakladatel, zpěvák a klavírista Psích vojáků Filip Topol dnes krátce po poledni zemřel. Příčina úmrtí není zatím známa, informaci uvedl server Idnes.cz s odkazem na manažera kapely Romeka Hanzlíka.

Psí vojáci před třemi lety oznámili konec kariéry, ale letos začali znovu koncertovat. Po vystoupení v Amsterdamu však právě kvůli zdravotnímu stavu Filipa Topola měla skupina přerušit turné až do září.

Topol byl autorem novel, například Mně třináct nebo Karla Klenotníka cesta na Korsiku. Vedle jeho působení v Psích vojácích vydal také dvě alba se sólovými skladbami: Sakramiláčku a Střepy. Jako herec se objevil v česko-francouzském snímku Žiletky režiséra Zdeňka Tyce, a podle románu Jáchyma Topola vznikl film Sestra doprovázený hudbou Psích vojáků, v němž se oba bratři ujali i hereckých rolí.

Filip Topol

12. června 1965 - 19. června 2013

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.