Květy složí poctu Psím vojákům, album pokřtí za pár dnů

Květy složí poctu Psím vojákům, album pokřtí za pár dnů

Psí vojáci bylo velké jméno, jehož sláva neuvadá. Zatímco Květy chystají (regulérní) album, připravovali (anebo připravovali v zastoupení Martina Kyšperského) Hommage à Jiří Bulis, dříve se podíleli také na Sbohem a řetěz, sérii koncertů věnovaných Psím vojákům a jejich skladbám, které v přetvořené podobě vyšly posléze i jako album. Pánům z Květů to bylo málo, tudíž se na začátku prosince schovali do studia a nahráli album Copak můžu svojí milý mámě říct, které oznámili teprve nedávno – na apríla.

Jde o coververze skladeb skupiny Psí vojáci,” uvádí skupina k albu, které předznamenává jako zcela mimořádné. Vyjde totiž v limitovaném nákladu 100 vinylů a nijak jinak. „Deska vychází jako dárek a zároveň sběratelský kousek k deseti letům vydavatelství Polí 5.”  Album je zatím nicméně k poslechu a ke stažení níže.

Dnes Květy zahrají doma s Muzikantem Králíčkem, v brněnském klubu Eleven, a v pátek 8. dubna album o šesti skladbách pokřtí v pražské Malostranské besedě.

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.