Zimní Sun Wu Kung posedmé. V zapadlé severočeské vísce zahrají Please The Trees, India a další

Please The Trees, Brno, 25. 1. 12 Please The Trees, Brno, 25. 1. 12 Libor Galia

Koncerty v odlehlejších koutech republiky, mimo ruch (velko)měst, mají něco do sebe. Návštěvníci Pelhřimovů, Psy-High, Silver Rocket Summer Soulkostel, Koncertů pro šumavskou divočinu či třeba Besedy u Bigbítu by mohli povídat. Dalším do party je (mikro)festival Sun Wu Kung, který již na 20. února chystá sedmý ročník své zimní mutace.

Místo činu? Zapadlá sudetská osada Záboří u Dvora Králové, respektive v ní ukrytá Hospoda u Šulců. „Tambor a Krakonoš na čepu tu nestojí ani pověstnou almužnu a výčepák Silver vás svou jednou rukou vytáhne za flígr, jakmile se začnete podroušení dopouštět výstředností,“ lákají pořadatelé. Skromně už nedodávají, že za almužnu (140 Kč) si pořídíte i lístek, na který vám zahrají čtyři výkvěty české klubové scény.

Kytarové stěny postaví Please The Trees, instrumentální hypnózu na pomezí psychedelie a krautrocku aplikuje India, neřízenou improvizaci bez předem daných šablon a vzorců vystřihne The Czech Psychedelic Society Manifesto, v němž se sdružují členové z kapel jako Black Tar Jesus, Tomáš Palucha, Sítě či Gurun Gurun, a variace na drone, free jazz a noise naservíruje dvojka Lionel Dixit.

Celá taškařice začne o sedmé večerní, rozvoz v nočních hodinách zpět do rušné civilizace zajistí pánové s taxametry, vaši najatí střízliví řidiči, případně sedmimílové boty. Možná přijde i Opičí král.

Zimní Sun Wu Kung, Záboří u Dvora Králové – Hospoda u Šulců, 20. 2. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.