Známe dvanáct alb nominovaných na Mercury Prize

Savages Savages

Prestižní ocenění Mercury Prize si klade za cíl vybrat nejlepší britské či irské album vydané za poslední rok. Žánrově pestrou dvanáctku interpretů, kteří se loni svou tvorbou nejvíce blýskli, pokaždé dávají dohromady muzikanti, hudební kritici, manažeři, producenti a další lidé z hudebního průmyslu. Výsledky budou vyhlášeny během slavnostního ceremoniálu, který se uskuteční 30. října v Londýně.

Letos si nominaci vysloužili třeba soulová zpěvačka Laura Mvula, d'n'b kvartet Rudimental nebo post-punková čtveřice Savages.

Z nominace se radují také debutanti, elektronické duo Disclosure a šedesátkovým rockem inspirovaný Jake Bugg.

Více než polovina nominovaných už se na soupisce ocitla podruhé ve své kariéře: legendární rocker David Bowie, indie folkoví Villagers, indie rocková parta Foals, elektronický mág Jon Hopkins, post-dubstepový snílek James Blake a písničkářka Laura Marling.

Indie rockeři Arctic Monkeys jsou nominováni dokonce potřetí, přičemž v roce 2006 si cenu již odnesli za svůj debut Whatever People Say I Am, That's What I'm Not.

Přehled nominací:

Arctic Monkeys - AM

David Bowie - The Next Day

Disclosure - Settle

Foals - Holy Fire

Jake Bugg - Jake Bugg

James Blake - Overgrown

Jon Hopkins - Immunity

Laura Marling - Once I Was an Eagle

Laura Mvula - Sing to the Moon

Rudimental - Home

Savages - Silence Yourself

Villagers - Awayland

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.