Zu se vrátí ukázat novou tvář, v Kabinetu Múz zahrají s Vtípilem

Zu Zu

Loni ovládli Colours of Ostrava, letos zpátky do klubu. Pro italskou kapelu, která křese z tvrdé kytarové minulosti psychedelii, půjde v Kabinetu Múz o jediný český koncert v rámci turné, které propaguje nové abum Jhator. V půli dubna v Brně Zu uvede tamní Tomáš Vtípil.

O šíři jejich hudebních zájmů nejlépe svědčí aktuální album Jhator, to přitom vychází právě na konci března. „Jhator představuje další z posunů ve zvuku nevyzpytatelné kapely – vlivy křehkého projektu Laniakea, v jehož řadách se potkal Massimo Pupillo s britským všeumělem Danielem O'Sullivanem, nelze popřít,” uvádí seznámeně pořadatelé koncertu. K brzy příchozímu albu Zu pak v recenzi Viktor Palák uvádí následovné: „Ve dvou nových, více než dvacetiminutových skladbách jsou Zu k nepoznání: úvodní A Sky Burial okouzluje ambientním ševelením, aby se v závěreč­né čtvrtině zlomila v bezmála folkový lament, druhá The Dawning Moon of the Mind zase vyvolává duchy Coil a ve svém finále nabízí prostor pro nepokryté dojetí, tedy něco, co bychom od Zu nečekali.” Pro veřejnost je zatím k mání pouze ochutnávka, i ta ale patřičně avizuje novou tvář italské trojice.

Před Zu vystoupí Tomáš Vtípil, skladatel filmové i scénické hudby, široce rozpjatý performer. „Hovoříme o multiinstrumentalistovi s žánrovým rozkročením mezi undergroundem, hiphopem i soudobou vážnou hudbou,” uvádí průvodní zpráva. „O členu DG307, spolupracovníku Pavla Zajíčka, Moniky Načevy a dalších. O držiteli nominace Českého lva za hudbu k filmu Pouta, ale především o hudebníkovi vynikajícím nadhledem, jímž se vymyká veškerým žánrovým klišé.”  O Velikonocích čeká Kabinet Múz výjimečná hostina.

Zu + Tomáš Vtípil, Brno – Kabinet Múz, 17. 4. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.