Foto: Lenka Dusilová & Řeka ansámbl, Praha – Nová scéna Národního divadla, 20. 12. 21

Lenka Dusilová Lenka Dusilová foto: Kateřina Fialová

Oceňované album Řeka se po roce dočkalo křtu. Na Nové scéně Národního divadla panovala vlídná a přátelská atmosféra. V sále byla cítit vděčnost z uskutečněného koncertu, která se mísila s niterným a intimním charakterem díla. Silný hlas Dusilové v poslední skladbě doplnila Monika Načeva.

Dusilové s Řeka ansámblem se podařilo přenést kus přírody do centra velkoměsta. Diváky vzala na procházku podél řeky, při níž jim vypráví osobní příběhy. Stejně jako řeka plynul i celý koncert s jistotou bez přestávky a prodlev. Klidné plynutí zvuků střídaly výraznější písně a dohromady představovaly jeden promyšlený celek. Kapela dodala již tak mnohovrstevnatému hudebnímu projevu další rozměr. Hudebně velice precizní provedení v podání předních českých producentů a umělců bylo do detailu připravené, včetně jevištního projevu. Obraz, který Dusilová s kapelou vytvářela před zraky diváků, byl doplněn vizuálem (VJ Aeldryn), který využíval přírodních struktur, jež byly rozkládány na malé fragmenty nebo přímo zobrazovaly dané elementy přírody.

Při samotném křtu alba bylo znát, že se Dusilová cítí jistěji v hudebním projevu než mluveném. Na jevišti se však vytvořila rodinná atmosféra, kdy se zde sešla hezká řádka těch, kteří se na vzniku nahrávky podíleli, včetně maminky Dusilové, jejíž vyprávění a rodinné příběhy jsou do skladeb vtištěny. A tak se celý křest nesl ve znamení vlídných a vděčných slov jako milé setkání přátel. Silný hudební i vizuální zážitek byl vydařeným zakončením letošní koncertní sezóny, který byl po zásluze odměněn potleskem ve stoje.

Spectaculare: Lenka Dusilová & Řeka ansámbl, Praha – Nová scéna Národního divadla, 20. 12. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.