Foto: NoShit no.2, Olomouc – 15 minut, 15.10. 16

NoShit no.2, Olomouc – 15 minut, 15.10. 16 NoShit no.2, Olomouc – 15 minut, 15.10. 16 Marcel Skýba

Pozvolný start, dlouhý odpočítávání. Celý NoShit tým si dal záležet, abychom Patnáctku nepoznali, pomalovali na co přišli, natahali kilometry UV špagátu a rozjeli nadstandardní zázemí pro výborný start. Pak už to bylo na posádce.

Pejsek od kočičky překvapili dvakrát. Na začátku perfektním zážehem paliva a na konci eklektickým jamem. A taky kytarou, neotřelou skladbou a tvrdostí songů. Střízlivý Tom Holič pozorně naslouchal, v meditačním sedu. Plameny šlehají.

Viktor Genčur (Alfonz Mergell) aka Goldenhaze se docela předvedl. První vystoupení, těžká pohoda, vlastní projekce, slušný podklady a zpěv zlehka inspirovaný The Strokes. Už je nad zemí.

Tom Holič rychle překonal počáteční vibrace a udržel stabilní kurz. Kombinace chytré a hlavně pohodové elektroniky, podmanivé trubky a zpěvu vynesla raketoplán až na orbit. Odhozeny palivové nádrže.

Killiekrankie, přesněji jejich obvykle kritická půl byla tak zmožena, že hrozila hyperspánkem. Jakmile se však oba nachystali na podiu, i s příliš krátkými kabely rozjeli takovou melu, že se v beztíži všichni okolo točili naprosto nekontrolovaně a euforicky. Hlavní motory zažehnuty.

Smeti nás už v družicovém stupni spolehlivě navigoval známým vesmírem svého tech/house. Nezbylo než naskočit na parket s nezapomenutelnými klubovými kreacemi a dostat ze sebe všechno. Připraveni na skok hyperprostorem.

Slíbil jsem kritickou odezvu hvězdného kadeta Kostery z Killiekrankie, avšak ani při nebi modrém i černém nemohl přijít na nic, co by akci vytknul. Vystoupení i přízeň posádky ho překvapivě tak nabily, že nemohl nad ránem zaspat. Těším se, jak se tahle síla projeví v nových skladbách!

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.