Foto: Story, Hranice na Moravě – Kaple sv. Barbory, 11. 11. 16

Story, Hranice na Moravě – Kaple sv. Barbory, 11. 11. 16 Story, Hranice na Moravě – Kaple sv. Barbory, 11. 11. 16 Marcel Skýba

Story jako soundtrack k příběhu, který jsme si nakonec psali sami, začala Ashley Abrman (The High Corporation). Překvápko hned ze startu: „Ty vole, ta zní jako Ashley... fakt, úplně jak Ashley!“ Později ještě větší: „Jé, ahoj Ashley!“ Stihli jsme jen konec. Plynule navázala We Will Fail, opatrně obalila prostor zbývající mezi mihotajícími kužely světla. Hutné provazce fotonů osvětlovaly zachovalé části nástěnných maleb, Marii, Ježíše i Otce i mohutné sloupy a klenbu kaple. Omítka mezi nimi zašla o to rychleji. Zamračila se na mě, když jsem na ní namířil objektiv příliš zblízka. Pak přidala na basech a já tápal ve vlastních neurózách. Nepil jsem, tak mi nezbylo než použít, co už v hlavě mám. Díky Shackleton jsem se z toho trochu vyškrábal. Svítil si lampou a každou chvíli hodil jeden zamyšlený pohled, těsně předtím než se roztančil. „Nejvíc se těším na Shackletona, toho mám i naposlouchanýho. Kdo teď hraje, máš lineup?“ Hrál dobrou hodinu.

Kdyby celej večer nestál za nic, ani za to nejmenší nic, na který si dokážeš v týhle chvíli vzpomenout, představit si ho a pak z něj udělat odmocninu, tak prostě Zamilska! Jak nám to natřela slovy na dotěrný otázky v rozhovoru, tak vymalovala celou kapli svým technem. Hemžili jsme se jako včelí roj, nezastavitelní, odírající se o sebe a přes sebe, glorifikující královnu, která v nejvyšším místě kaple udávala rytmus i tvar rojení. Božská v odbožštěný kapli.

A pak Vatican Shadow, nekompromisní včelař jakoby zatrhl bující divočinu usměrňujícím dronem. Nalákal nás na světlo a pak to do nás ládoval vrchem spodem, co se vešlo, ale nepřestal, nepřestával, nehodlal přestat. Zajímalo by mě, co poslouchá papež, když má temnou chvilku.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.