Kdyby kaple vyprávěla aneb Svátek electra – Story míří do Hranic

Kdyby kaple vyprávěla aneb Svátek electra – Story míří do Hranic

Neotřelí umělci + neobvyklé místo = koncertní večer Story. Kapli sv. Barbory v Hranicích na Moravě v pátek 11. listopadu rozezní mimořádně našlapaný line up. Již třetí ročník Story navazuje na úspěšné přehlídky předních českých DJs, uskutečněné organizací Cowhouse Production v areálu bývalého kravína. Fresky svatyně ozáří vizuál inovátorského labelu Lunchmeat, který jednotlivá vystoupení promění v opravdovou art lahůdku.

A na koho se můžeme v Hranicích těšit? Shackleton, mistr minimal techna, přiveze svůj set přes La Manche, ačkoliv již léta setrvává v německé metropoli. I když stál u vzestupu světového dubstepu, jel si vždy ve svých kolejích. Aktuální album vytváří neotřelou elektro síť, utkanou z inspirace blízkého východu, netradičních nástrojů i uhrančivého hlasu operního pěvce Ernesta Tomasiniho.

Na kapli padnou i stíny Vatikánu v podobě industriálního techna v podání Dominicka Fernowa, který se taktéž nebojí vystoupit ze své cesty. Zhudebňující své noční můry uvádí posluchače do temných labyrintů mrazivého noisu, i přes veškerou tmu však dovede i zazářit.

Do Hranic zavítá taktéž dáma polského electro undergroundu – Zamilska. Ani na její show však nečekejte růžové obláčky, duhu a jednorožce. Ačkoliv vypadá křehce, její hudba plná rebelských beatů, hutných basů a tajemných frází z ní tvoří temnou královnu mixpultu. Přestože má zkušenosti se světovými festivaly jako například Primavera, komornějším publikem nepohrdne.

Aleksandra Grünholz vystupuje na polské elektro scéně jako We Will Fail. Unikátnost jejích setů spočívá hlavně v kontrastních prvcích křehkých tónů, které se nebojí kombinovat se syrovými zvuky či s terénními nahrávkami. Ačkoliv je její hlavní doménou grafika, svou show dokázala nadchnout například na berlínském CTM. Ochutnávky nového alba Hand That Heals / Hand That Bites se dočkáte i v Hranicích.

Story, Hranice na Moravě – kaple sv. Barbory, 11. 11. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.