První HLUK ve spolupráci s Bajkazylem Brno zahájí QOW a Strachkvas

První HLUK ve spolupráci s Bajkazylem Brno zahájí QOW a Strachkvas vizuál: Kateřina Hlahulková

V rámci projektu financovaného z fondů EHP pořádáme v letošním roce tři hudebně-diskuzní večery HLUK v partnerství s klubem Bajkazyl Brno. Série akcí zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů zahrnuje debatu s hosty, tematicky orientovanou na hudební média a kulturní publicistiku. První ze tří programů připravovaných v roce 2021 proběhne 25. září, vstup je volný.

V hudební části se Brnu představí egyptský audiovizuální a interdisciplinární umělec Omar El Sadek jako QOW, jenž loni vydal své debutové album Dawafer na pražském labelu Genot Centre. Nahrávka je ilustrací rovnováhy mezi objevováním a ochranou zhudebňuje každodenní pocity z Omarovy rodné Káhiry.

Aktualizace 15. 9. 2021: Dalším účinkujícím je ostravský producent Strachkvas, nyní usazený v Brně. Spíše než žánrové prvky ho zajímá rytmika, jež se pro něj stává materiálem pro další kompozici na imaginárním bílém plátně otevřeném pro audiovizuální experiment. Své dřívější EP Break-in vydal na labelu Gin & Platonic, zatímco pro nejnovější tvorbu Blind Worm Variations si zvolil zahraniční platformu World Canvas rozprostřenou v disciplinárně přesahovém online fluidu mezi Londýnem a Helsinkami. Bude tak adekvátní náhradou za původně oznámenou pražskou experimentální hudebnici Martyynu, která bohužel z technických důvodů nevystoupí.

O závěr večera se postará Best Before End, sólový projekt Jonáše Svobody (Čau Česko, ex Pavel Ondračka), který nabídne koncertní podobu pokojíčkových pokusů se zvuky a domácího lámání beatů.

Středobodem diskuzního programu budou otázky kolem významu hudebních médií a role kulturní kritiky v současnosti a fenomén podcastingu. Pozvání přijali hudební publicista Miloš Hroch, Tomáš Blatný a Šárka Kadavá z kulturního webu Klacek a Pavel Kučera (podcast On Air, kytary.cz).

Hudební platforma AlterEcho je součástí projektu podpořeného v roce 2021 z Fondů EHP, více informací najdete na této stránce. K uspořádání hudebně-diskuzní série HLUK poskytla příspěvek také Nadace Život umělce, která umožnila vznik akce a realizaci první edice v prosinci 2019.

HLUK #1, Brno – Bajkazyl, 25. 9. 21

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.