Multiplace (MTP #15), Brno – Praha, 3. 3. 17

Kadaver Kadaver Nela Bártová

V Brně proběhl festival Multiplace, událost, zaměřená na umění nových médií. Proběhly výstavy, přednášky a také koncerty. Zahajovací akce letošního ročníku proběhla v prostoru PRAHA / Fórum pro architekturu a média. Při vstupu mě do očí okamžitě udeřila vizuální instalace Kateřiny Blahutové (DVDJ NNS); vystřihovánky ze zrcadlového papíru zavěšené na stropě. Dokonalá pastva pro oči.

Večírek zahájil brněnský, tanečně zaměřený Kadaver. Bylo poloprázdno, ale po chvíli se prostor začal rychle plnit. Pokračoval první host z Berlína, producent Simon Kaiser, který se do Česka podíval poprvé. Následoval M.E.S.H., velebený americký elektronik působící na berlínské scéně. Party řádně rozjetá, světla se odrážely od zrcadlových papírů, tančilo se jako o závod. O afterparty se postarala DVDJ NNS se svým neuvěřitelně energickým setem. Na závěr se k ní přidal i Simon Kaiser. Končilo se, jak jinak, nad ránem.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.