Donaufestival bude letos tak nakažlivý, až z toho bude zle

Yves Tumor, Praha Yves Tumor, Praha Libor Galia

Rok se s rokem sešel a s blížícím se přelomem dubna a května se rýsuje podoba letošního Donaufestivalu. Tentokrát s podtitulem „Du steckst mich an“, což může podle anotace znamenat více věcí – od „nakazil jsi mne“, až po „je mi z tebe zle“ (případně „jsi mi dal“, jak radí google translator). Donaufestival v rakouské Kremži uskuteční opět na přelomu května, tentokrát během 28. dubna až 6. května.

Jaký emancipační potenciál se nachází v emoční nakažlivosti pro budoucí komunity? Respektive, jaké nebezpečí se skrývá v chybějícím kritickém odstupu a přílišné identifikaci s pocity ostatních? To jsou otázky zaštiťující letošní ročník. Festival tradičně nenabízí pouze hudební zážitky, ale věnuje se umění obecně, tudíž ani v roce 2017 nebudou návštěvníci připraveni o všemožné instalace, jako například Dickgirl 3D (algoritmický mrd ve virtuální realitě) či Hacked Circuit americké filmařky Deborah Stratman.

Mezi performery najdeme jména jako Ligia Lewis (Minor Matter), Kris Verdonck (In Void) nebo Ariel Efraim Ashbel and Friends (The Empire Strikes Back: Kingdom of the Synthetic). Celé konání festivalu protíná event s názvem Stockholm-Syndrome, o kterém zatím organizátoři záměrně mlčí.

A teď již konečně k hudbě. Oba víkendy jsou nabité zástupci aktuální (především elektronické) experimentální scény, ale ani o kytary nebude nouze. Ostatně největším jménem na seznamu jsou dozajista Einstürzende Neubauten. Těm se již podařilo vyprodat lístky na daný den festivalu. Avšak první víkend (28. duben – 1. květen) nabízí mnoho jiných zajímavých jmen, ať už je to Elysia Crampton, GAS, M.E.S.H., Yves Tumor nebo The Body. Druhý víkend (5. – 6. květen) odpálí ušní bubínky návštěvníků Ben FrostDeafheaven, Emptyset, Equiknoxx či legendární Actress, jemuž za měsíc vychází nová deska u labelu Ninja Tune.

Es ist so schön, machtlos zu sein!

Donaufestival, Kremže (AT) – různá místa, 28. 4. – 6. 5. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.