Ostře sledované songy: Sóley – Follow Me Down

Jako rusalka, která láká nezodpovědné mladíky do hlubin svého jezerního království, tak i Sóley z rozčeřené hladiny podmanivě pomrkává a jako návnadu přistrkuje novou skladbu Follow Me Down.

Ostře sledované songy: Sufjan Stevens - Should Have Known Better

Věrní už si zvykli - na alba Sufjana Stevense, na hranicích alternativní scény balancujícího snílka a rebela, se čeká. Stálo to čekání za to, mnozí už dnes zřetelně vidí jedno z alb roku.

Ostře sledované songy: Gagarin – Co bude...

Osmibit, screamo, temná elektronika i kytara, zlost a zoufalost Gagarin neopouští. Tváří v tvář skepsi, zahnáni do existenciálního kouta, si nechávají mezi prsty propadat zbytky nadějí a po zjištění, že ani destruktoterapie nepomáhá, přijímají úděl.

Ostře sledované songy: Föllakzoid – Electric

Jižní Amerika neprodukuje jen rozverné latinské rytmy. Na vlnách temné krautrockové samby se totiž veze chilská trojka Föllakzoid. Kdyby uměla temná hmota hrát, zněla by nějak takhle.

Ostře sledované songy: Kurak – Place Beyond

Pobaltský hudební export není zrovna intenzivní, Kurak však mají předpoklady k tomu, aby Vilnius vyměnili za cestování po Evropě. Pohybují se totiž v čím dál oblíbenějších vodách moderního jazzu a mísí jazz s downtempovou elektronikou.

Ostře sledované songy: Mulholland Blue – Jimmy

Pražské duo Mulholland Blue míří k intenzivnímu blues rocku a atmosféře zakouřené devadesátkové garáže. I přesto, že dosud vydali jen tři demo písně, lze soudit, že v klubech by se nemuseli koukat do prořídlých řad. Jejich hymničnost totiž strhává na první poslech.

Ostře sledované songy: Death Grips – JENNYDEATHWHEN

Třaskavě nestálé je počínání Death Grips, jehož výsledky jsou nejinak neurvalé a nejednoznačné. Co byste čekali, když skupina ohlásí konec?

Ostře sledované songy: Father John Misty - Nothing Good Ever Happens at the Goddamn Thirsty Crow

Letošní druhotina amerického písničkáře Joshe Tillmana (Father John Misty) získává jen ty nejlepší ohlasy. Množí se názory, že I Love You, Honeybear je tím, čím byla pro loňský rok nahrávka Benji od Marka Kozeleka.

Ostře sledované songy: Abbé Brémond Ensemble – Falina

Hudební symbolistní avantgarda z nitra ryzí české přírody, extrahování nitek příběhů z opuštěných stop, myslivost nové generace, k níž není zapotřebí ani luk, ani kamizolu, ale jen nekonečně obrazotvornou mysl.

Ostře sledované songy: Sítě – Svatojánská noc

U básní jsme loni skončili a u básní zase začneme. Sítě zaujmou už jen poetickým pojmenováním v neúprosném digitálním světě, jemuž nabízí předivo dřevité, atmosferické a povznášející, nejednoznačně expresivní.

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.