Echolokátor: Rabit - Pandemic

Rabit - Communion Rabit - Communion

Nezávislý label Tri Angle Records si za pět let existence stihl na poli alternativní hudby vybudovat slušné renomé díky své schopnosti vydávat žánr definující, sofistikovanou elektroniku vysoké kvality. Letos rozšířil portfolio o dva umělce, vycházející z londýnského grime. Mezi jména (dnes by se již dalo říci hvězdná), jako je The Haxan Cloak, Forest Swords či Holy Other, se přidali Texasané Lotic a Rabit. Představíme si druhého z nich.

Rabit vydal své debutové EP Baptizm u Tri Angle na jaře. Od té doby však nezahálel a poté, co založil label Halcyon Veil, oznámil na konec října dle vlastních slov „výrazně politickou” dlouhohrající desku s názvem Communion. Ochutnávka tohoto alba v podobě tracku Pandemic budiž cílem premiérového Echolokátoru.

Singl byl inspirován otázkou sexuality, pohlaví, moci, bezpráví a systémové kontroly, říká Rabit. Roztříštěný rádiový šum a do ticha pronesné sdělení vytržené z kontextu. Nenápadný začátek příliš neodhalí z apokalypsy, jež vzápětí rozjíždí tříštění skla a hutný, pomalý rytmus z pekel bass reflexu. Nastupují obligátní výstřely v postupně se zvyšující kadenci. „Do it!“, křičí ženský hlas do okolo hřmících výbuchů. Uklidnění? Kdeže, pouze prostor k nádechu před následující skladbou.

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.