Echolokátor: Bulp – Dune

Bulp Bulp Marta Prokopová

Jedno z nejčerstvějších jmen slovenské elektronické scény sa volá Bulp. S nadějemi představovaný Samo Štefanec vydal před nedávnem u Deadred Records a Starcastic Records EP Endian, pětipísňový, napůl zpívaný debut plný pestrých elektronických forem a pulsující mnoha náladami (tanečními i downtempovými, v náznacích též nu-jazzovými, triphopovými).

Instrumentální otvírák Dune je přitom ideálním lákadlem, který k počinu s rádiovými ambicemi (v tom nejlepším slova smyslu) přitáhne pozornost. Úvodní syntetická vyhrávka vysoko štěbetajícího elektronického piána krouží kolem detroitských techno kořenů, aby následně s dunivými basy a v ozvěnách rozmáznutým dřevitým beatem vplula do taneční noční klubovky a rozvlnila všechny v dosahu vibrací. To největší překvapení však přijde vzápětí. Elektronickou kompozicí pročísne zvuk živých houslí a s dosavadní samplovou mozaikou se zacyklí. Ve vzájemném opakování a obměňování motivů vyvrcholí za pět a půl minuty a volně poposune do té fáze EP, které surfuje na FM vlnách.

Chcete-li se o Bulpovi přesvědčit naživo, máte možnost již tento pátek v Paláci Akropolis, kde bude předskakovat HVOB.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.