Echolokátor: Coals – Weightless

Echolokátor: Coals – Weightless

Katovický OFF Festival každoročně představí početnou řádku domácích alternativních želízek. A nejinak tomu bylo i tentokrát. Ze všech polských klubových nadějí se mi do paměti nejvíce vryli Coals.

Naživo sice (zatím) nesmělé, ale hudebně více než přesvědčivé duo se pohybuje v poněkud přeplácaných vodách lo-fi písničkářství. Mají nicméně dvě důležité věci, díky kterým by nemuseli v přehršli homemade folkařů zapadnout. Jednak je to velký cit pro melodie, druhak silný a podmanivý ženský hlas za mikrofonem. Katarzyna KowalczykŁukasz Rozmysłowski zatím svůj debut nevydali (momentálně na něm pilně pracují), avšak i tak toho již stihli dosti. Vedle pravděpodobně zlomového koncertu na OFFu si například podmanili slavné rádio KEXP. Shodou okolností právě písní Weightless, kterou nabízíme v našem dalším Echolokátoru.

Weightless názorně manifestuje, co od Coals očekávat. Minimalisticky vystavěný songwriting, subtilní, melancholický a v ozvěnách mlhavě rozpuštěný, zapamatovatelný na první poslech a odzbrojující zajíkajícím se Katarzyným vokálem. Na svém YouTube profilu mají Coals hned několik polsky i anglicky nazpívaných demo písní a de facto všechny lemují načrtnutý vzorec. Otázkou zůstává, nakolik se jejich výraz promění s plnohodnotnou studiovou nahrávkou. Zůstanou u lo-fi, nebo si dopřejí plnější aranže? Hlasuji pro to první.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.